Beregne anskaffelsens anslåtte verdi

Spørsmål og svar om anskaffelser.

Publisert: 11. Apr 2019, Sist endret: 07. Mai 2019

Hvordan beregner jeg anskaffelsens anslåtte verdi?

Anskaffelsesforskriften har bestemmelser om hvordan man beregner anskaffelsens verdi i § 5-4

Bestemmelsen sier blant annet at man i vurderingen skal legge kontraktens samlede verdi, inkludert eventuelle opsjoner, til grunn ved beregningen.

Skal en kontrakt vare i 4 år må du altså legge alle fire årene til grunn ved beregningen. For tidsubegrensede kontrakter skal månedlig verdi multiplisert med 48 legges til grunn.

Deldette

Ofte stilte spørsmål om anskaffelser

Hjelp oss å bli bedre

Fant du det du lette etter?

Tilbakemeldinger blir ikke besvart. Gå til siden med kontaktinformasjon hvis du trenger hjelp.

Hjelp oss å bli bedre
*